Terlemeyi Önlemek İçin Ne Yapmalı?

01 Aralık 2023
Terlemeyi Önlemek İçin Ne Yapmalı?

Terlemeyi Önlemek İçin Ne Yapmalı?

Terlemeyi önlemek için daima araştırmalar yapılır. Fakat terlemek oldukça doğal bir vücut döngüsüdür. Vücudun su, tuz ve ısı dengesini sağlayan fizyolojik bir durumdur. Bu durum, aşırı normalin üzerinde seyrettiğinde tıp dilinde “hiperhidrozis” olarak adlandırılır. Evet, az önce bahsettiğimiz gibi terlemek doğaldır. Fakat ter bezlerinin aşırı çalışması ya da genetik bazı faktörler sonucu günlük yaşamı sürdürmek zor hale gelebilir. Peki terlemeyi önlemek için ne yapmalı? Aşırı terlemeye ne iyi gelir?

Aşırı terlemeyi ne keser?

Yaz ayları öncelikle olmak üzere birçok durumda, terlediğimizi hissederiz ve vücudumuz bu yolla su kaybetmeye başlar. Fakat günün çoğu saatlerini dışarıda geçirdiğimizde ter sonucu ortaya çıkan su, kıyafetlerimize geçer ve bizi rahatsız etmeye başlar. Aşırı terleme sorunu hormonlarla alakalı durumlar, yaşama ve beslenme düzeni, genetik gibi birçok farklı nedenle oluşabilir.  

Güne başladığınızda ve duş alıp temizlendiğinizde gün boyu tertemiz hissetmek istersiniz. Bu oldukça doğaldır. Kişisel bakıma önem vermek ve temiz kıyafetler ile günü bitirmek herkesin isteğidir. Terleme, çoğunlukla bu duruma engel görünen fizyolojik olaylardan biridir. Terlemeyi önlemek için ne yapmalı? Diyorsanız öncelikle deodorant seçimlerinizi gözden geçirebilirsiniz. Terlemeye doğal çözüm bulmak, yapabileceğiniz ilk adımdır. Terlemeyi önleyen deodorant önerisi için sizlere bir tavsiyemiz var. New Well terlemeyi önleyen beyazlatıcı roll on ile tanışın.

Terlemeye karşı en etkili deodorant hangisi?

Terlemeye karşı etkili bir deodorant arıyorsanız öncelikle bu konuda roll on seçmenizin daha doğru olacağını belirtelim. Hem basınç yaratmaması hem de doğal olarak emilmesi için terlemeye karşı roll on kullanabilirsiniz. New Well ter önleyici ve beyazlatıcı roll on, bu konuda size destek olacaktır. İçeriğindeki özel aktifler sayesinde uzun süre boyunca terlemeyi önleyerek ter kokusuna karşı koruma sağlamaya yardımcı olur. Alpha-Arbutin ve vitamin c aktifleri ile koltuk altında oluşan kararmaların veya koyu lekelerin açılmasını sağlar. Kadın ve erkekler için uygundur.

Roll on mu daha iyi deodorant mı?

Terlemeyi önlemek için sık duş almak her zaman çözüm sunmaz. Bu durum yalnızca ter kokusunu önlemeye yardımcıdır. Duştan sonra deodorantın basınçlı ve soğuk etkisi iyi hissettirse de, terlemeyi önlemek için roll on kullanmak ve doğal içerikli roll on’un cildinizde emilimine izin vermek gereklidir. Tabii bu roll on mutlaka anti bakteriyel olmalı ve paraben içermemelidir. Alkol ve paraben içermeyen roll on kullanmak sağlığınız için de değerlidir.

Koltuk altı ıslaklığı nasıl önlenir? Terlemeye karşı en iyi roll on önerisi

Koltuk altı ıslaklığı problemi ile birlikte kararma ve tüy sorununa da aynı anda pozitif etki yaratacak bir ürünü keşfetmeye hazır mısınız? Eğer siz de terlemeye karşı en iyi roll on için araştırma yapıyorsanız mutlaka New Well roll on ürününü inceleyin. Pratik kullanımı ve çantada taşınabilir boyu ile seyahatlerinizde de en iyi destekçiniz olacak. Terlemeyi önlerken, beyazlatıcı etkisi ile koltukaltı kararmasının önüne geçecek. Tek ürün ile birden çok etki sağlamak gibisi yok! Siz de hemen newwell.com.tr web adresini ziyaret edin ve Parfüm/Deodorant kategorisindeki ürünlere göz atın. Uygun fiyatlı, profesyonel cilt ve vücut bakımı için takipte kalın!

Tüy geciktirmeli ter önleyici roll on ile günün her saati rahat edin. Daima güzel kokun ve terleme ile kötü etkilerini geride bırakın. 

Terlemeyi önlemek için yapılabilecekler arasında ilk sırada! New Well kararmayı önleyen ve tüy geciktirme etkili roll on ile tanışın.

Paylaş :
Çok Satanlar
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.