El ve Ayak Tırnak Bakımı Ürünleri

DFR.jpg (109 KB)

Toplam 1 ürün görüntüleniyor.
Sırala
Filtrele
Filtrele

Düzenli ve bilinçli bir şekilde yapılan tırnak bakımı, hem görsel hem de sağlık açısından oldukça önemlidir. Bu noktada, öz güveninizi pekiştirecek kadar güzel ve sağlıklı tırnaklara sahip olmak adına nelere ihtiyacınız olduğunu bilmenizde fayda var.

Tırnak Bakımı Ürünleri Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Hastalık veya başka bir nedenden dolayı tırnaklarda oluşan deformeler, günümüz kozmetik dünyasında kolayca kapatılabiliyor. Geçmişten günümüze değin tırnak bakımı ürünleri arasında oje çeşitleri her daim biraz daha ön planda olmuştur. Farklı farklı renklerde ve sunulan ojelerin iyi bir kapatıcı olduğu inkar edilemez. Tırnak bakım ürünleri alırken sadece tırnaklarınızın değil, aynı zamanda elinizin de sağlığını riske atmayacak ürünlere ulaşmalısınız. Törpü, tırnak makası gibi ürünler için seçiminiz, direkt olarak manikür malzemelerinden yana olmalıdır. Ürün seçiminde en önemli kıstasınız; tırnaklarınıza zarar vermeyecek, organik ürünler olmalıdır.

Tırnak Bakımı Yaparken Hangi Ürünleri Kullanmalısınız?

Tırnak bakımı için alacağınız ürünün kendine has ayrıcalıklı özelliklere sahip olmasına dikkat etmelisiniz. Tırnak yeme alışkanlığınız varsa, en kaliteli acı oje ürünleriyle bu alışkanlığınızdan kurtulabilirsiniz. Tırnak bakım ürünleri sadece oje çeşitleriyle sınırlı değildir. Örneğin ojeleri silerken asetonsuz oje temizleyicileri tercih etmelisiniz. Çünkü asetonun uçucu özelliği, ister istemez içindeki zararlı kimyasalları solumamıza neden olacaktır. Ojenizi silerken pamuk yerine tuvalet kağıdı kullanırsanız, ojenin dağılmamasını sağlayabilirsiniz. Oje uygulamasından önce tırnak koruyucu cila, ojeyi sürdükten sonra da oje koruyucu ürünleri kullanmaya gayret gösterin. Diğer yandan 2-3 günde bir ojenizi temizleyin. Kişisel tırnak makasları yerine manikür makaslarını kullanmak çok daha kullanışlıdır. Törpünüzün, yıkanabilir cam törpü olmasında fayda vardır. Tırnaklarınıza ve çevresine tırnak yağıyla ve losyonuyla masaj yapabilirsiniz.

Ayak Tırnak Bakımı İçin Hangi Ürünleri Kullanmalısınız?

El ve ayak tırnak bakımı konusunun diğer sağlık konularından bir farkı yoktur. Bu açıdan bakınca, tırnak bakımına ne kadar önem gösterilmesi gerektiğini fark edeceksiniz. Özellikle yazın burnu açık ayakkabıları tercih eden kadınlar için daha çok, aslında tüm kadınlar için önemli bir husustur ayak tırnak bakımı. Zira kışın burnu açık stilettolar giyilmese de sağlıksal yönden tırnakların korunması gerekmektedir. Pedikür makası kullanarak tırnak kenarlarındaki ölü derilerden kurtulabilirsiniz. Kaliteli bir törpü ile tırnaklarınızın şeklini düzeltebilirsiniz. Tırnaklarınız için base oje uygulaması, oje ve oje koruma cilası uygulaması yapıp tırnak yağı veya losyonu kullanmayı alışkanlık haline getirmeli, bu işlemler için özel bir zaman dilimi ayırmalısınız.

Tırnak Eti Bakımı İçin Hangi Ürünleri Kullanmalısınız?

Tırnak etleri bakımı oldukça hassas bir konudur. Çeşitli kozmetik firmaları, birbirinden kaliteli tırnak eti bakımı ürünlerini kadınların kullanımına sunmaktadır. El tırnak bakımı için de faydalı olacak tırnak eti bakım kremlerini mutlaka kullanmalısınız. Bu ürünlerdeki E vitamini, tırnak etlerini beslediği gibi tırnağın ömrünü uzatmaya da destek verir. Tırnak eti itici aparatlar, tırnak eti kurutucu balzamlar, tırnak etini yumuşatıp görünümünü güzelleştiren ve ömrünü uzatan yağlar, bu noktada faydalı olmaktadır. Tırnak etinin tahriş olmasının önüne geçecek tırnak eti çıkarıcı yağları ve manikürün ömrünü uzatan tırnak eti kremlerini tercih eden kuaförler, kimi kadınların bu ürünleri adeta bağımlılık derecesinde kullandığını ifade etmektedir.

Kısa Tırnak Bakımı İçin Hangi Ürünleri Kullanmalısınız?

Erkek tırnak bakımı konusunda öne çıkan bazı yardımcı ürünlerden söz edilebilir. Kısa tırnak bakımı bu anlamda manikürler için oldukça rahat bir iştir. Bugün için erkeklerin bakım ürünlerine harcadıkları para, kadınların harcadıkları parayla neredeyse eşit durumdadır. Kısa tırnak bakımı ürünleri arasında elzem olanları; törpü, iyi bir tırnak makası, tırnak çubuğu, tırnak eti besleyici krem, tırnak koruyucu losyon ve E vitamini katkılı kremler olarak öne çıkar. Bakımına önem veren erkekler veya ev hanımları için de bu ürünlerin hayat kurtardığı söylenebilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.