Oje

Toplam 51 ürün görüntüleniyor.
Sırala
Filtrele
Filtrele

Oje

Manikür ve tırnakların süslenmesi, bir rivayete göre yaklaşık 5000 yıldır hayatımızda...

Eski Mısır’da tırnak koruyucu olarak kullanılan reçineden yapılan ve günümüze kadar gelen oje, tırnak bakımının olmazsa olmazı! İlk kez, Amerikalı Helen Neushaefer adında bir kadının, tırnaklarının bakımsızlığını gidermek için sürdüğü iddia edilen kırmızı boyanın başka bir rivayete göre iki Musevi kardeşin girişimi olduğu da söylenmekte. 1917'lerde iki kimyacı kardeşin evlerinin mahzeninde ürettiği küçük şişeler, bölgedeki tek dükkâna "kadınlar çiçek gibi olmalıdır" diyerek satılmış ve büyük ilgi görmüştür. Sonraki yıllarda Revlon markasının, kırmızı ruj ve ojesinin temeli de işte böyle atılmıştır. Günümüzde ise oje akla hayale sığmayacak uygulama yöntemleri, renkler, süsler, parıltıları ile göz kamaştırıcı seçeneklere sahip! Birbirinden yaratıcı tekniklerle tırnaklar, artık birer sanat eserinden farksız görünebiliyor.

Oje tırnaklara renk katadursun, onu sürmek çok önemli bir iş! Diyelim ki capcanlı bir kırmızı oje aldın, peki ama nereden başlamak gerekir? Öncelikle yapman gereken tırnaklarına bir kat şeffaf baz sürmek. Böylece tırnağının boyanmasını önleyebilir, ojeyi daha kolay çıkartabilirsin. Bir diğer önemli ipucu da asla fırçaya çok oje almamak! Koruyucu bazı tırnak uçlarına yoğun olarak uygularsan, bu bölgedeki ojenin ömrü de uzamış olur. Çünkü özellikle hevesle sürdüğün o koyu renkler ilk olarak tırnak uçlarından fire vermeye başlar. İlk katı ince uygulayabilir, biraz kuruduktan sonra ikinci katı sürebilirsin. Son dokunuş ise elbette bir parlatıcı olmalı. Ve şimdi biraz sabır! Çünkü ojelerin kuruması için elleri biraz sallamak gerekiyor. Tırnak etine bulaşmış ojeyi, bir kulak çubuğu ve aseton ile iyice kuruduktan sonra silmen yeterli olacaktır.

Doğal görünümlü French; nude, aynalı, mat ve jel ojelerin arasından seçim yapmak sana kalmış. Tabii, arada bir çılgınlık yapıp pullar, simler ve mücevher tırnakları da deneyebilirsin. Ojenin rengine dolabında ağırlıklı olarak tercih ettiğin tarz ve renklerden yola çıkarak karar verebilirsin. Aksesuar kullanmayı seviyorsan, onları gölgede bırakmayacak tonlara da yönelebilirsin. Özetle, bir küçük şişe ile bakımlı ellere sahip olmak aslında çok kolay!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.