Manikür ve Pedikür Malzemeleri

Toplam 4 ürün görüntüleniyor.
Sırala
Filtrele
Filtrele

Manikür Aletleri Nelerdir?

Bakımlı tırnaklar ellerin daha düzgün ve güzel görünmesine yardımcı olur. Kadın ver erkek fark etmeksizin tırnak bakımı el ve tırnak sağlığı için açısından önem taşır. Pek çok ayak ve el sağlığı problemi düzenli manikür ve pedikür işlemi yapılmamasından kaynaklanır. Rutin manikür ve pedikür işlemleri mevcut el ve ayak sağlığı ile ilgili problemlerin erken teşhisini ve alınacak önlemlerle daha etkili tedavi uygulanmasını kolaylaştırır.

Manikür aletleri kişiye özel olmalı ve düzenli aralıklarla dezenfekte edilmelidir. Manikür çantası içerisinde şu aletler bulunmalıdır; tırnak pensi diğer adıyla tırnak makası, et pensi, el kremi, krong ,tırnak törpüsü ve et pensi. Tırnak pensi tırnakları kısaltmaya yararken, et pensi tırnak kenarlarındaki etlerin temizlenmesi işleminde kullanılır. Krong ise tırnak kenarlarındaki etlerin itilerek temizleme işleminin daha kolay yapılmasını sağlar. Krongla belirginleşen tırnak etleri pens yardımıyla tırnak yatağına zarar vermeden daha kolay temizlenir. Manikür aletleri kişisel hijyeni sağlamak adına her işlem öncesi ve sonrası dezenfeksiyon işleminden geçirilmiş olmalıdır. Özel solüsyonlar ve aletler yardımıyla da tekrar kullanıma uygun hale getirilmelidir.

Kozmetik alanında kaliteli, doğal içerikli ve uygun fiyatlı ürünler arayanlar, New Well'de oldukça geniş ürün seçeneklerinden yararlanabilir. New Well makyaj çantası, kaş fırçası ve kirpik fırçası, dudak, göz ve en makyajı, saç bakım ürünleriyle kişisel bakımına özen gösterenlerin beğenisini kazanıyor.

Manikür Seti Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Manikür seti satın alındıktan sonra bileyletme işleminden geçirilmelidir. Malzemelerin ömrünü uzatmak ve keskinliğini korumak için bu işlem belirli aralıklarla yaptırılmalıdır. Profesyonel kullanımda her 3 ayda bir, bireysel kullanımlarda ise yılda 1 bileyletme işlemi yaptırmak gereklidir. Manikür setindeki malzemeler iyi kalitede çelik malzemeden üretilmiş olmalıdır. Herhangi bir enfeksiyon riski ya da hastalık riski yaşamamak adına, satın alınan malzemenin içeriği son derece önem taşır.

Pedikür Seti Nasıl Olmalıdır?

Pedikür setinde bulunması gereken ana malzemeler; et pensi, topuk törpüsü, tırnak törpüsü, tırnak eti itmeye yarayan krong, tırnak makası ve cımbızdır. Pedikür seti tırnak bakımının yanı sıra batık ve nasır tedavisinde etkili ürünleri barındırması gereklidir.

Manikür Pedikür Malzemeleri Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Manikür pedikür seti alırken yalnızca tırnaklara uygulanacak işlemler düşünülmemelidir. Aynı zamanda tırnak kenarlarındaki etlerin bakımının da yapılacağı göz önüne alınarak enfeksiyon riskinin bulunmadığı malzemeler seçilmelidir. Manikür ve pedikür malzemelerinin kalitesinin yanı sıra sterilizasyon araç ve gereçlerine önem verilmelidir. Manikür ve pedikür malzemelerinin solingen çeliğinden üretildiğine dair gerekli kontrollerin yapılması gerekir.

Manikür Suyu ve Manikür Eldiveni Nasıl Olmalıdır?

Manikür suyu yalnızca ılık sudan oluşabileceği gibi özel solüsyonlarla hazırlanabilir. Özellikle lavanta ve limon içerikli ürünler tercih edilir. Özel solüsyonlar tırnak etlerinin yumuşaması için etkilidir. Yumuşayan tırnak etleri daha kolay temizlenir. Manikür eldiveni, kişiye özel bakım avantajı ve pratik kullanım imkanı sunar. Tek kullanımlık olan bu ürünlerde yoğun nemlendirici etkili solüsyonlar bulunur. Manikür eldiveni kişiye özel ve kısa sürede manikür kolaylığı sağlar.

Et Pensi Nasıl Olmalıdır?

Manikür makası olarak da bilinen et penslerinin çelik malzemeden üretilmiş olmasına dikkat edilmelidir. Kaliteli bir et pensi kısa sürede körelmez. Kişisel kullanımı 1 yıla kadar, profesyonel kullanımı ise yaklaşık 3 aylık bir süreye kadar uzayabilir. Düşük kaliteli malzemeden üretilen et pensi 2 haftaya kalmadan körelebilir. Bileyletme işlemi sırasında satın alınan et pensinin sahte ya da orijinal çelikten üretildiği kolaylıkla anlaşılır.

Manikür Pensi Fiyatları Ne Kadar?

Manikür pensi fiyatları satın alınan markaya göre değişim gösterir. Genel olarak fiyat karşılaştırması yapılırken çelik malzemenin kalitesine dikkat edilmelidir. Set halinde alınan ürünlerle tekli halde satılan ürünlerin birim fiyatında farklılıklar yaşanabilir. New Well tırnak bakım ürünlerine göz atabilir, manikür ve pedikür ürünleri seçenekleri arasından ihtiyacınıza uygun ürünleri seçebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.