Doğru concealer kullanmanın sırlarını öğrenin!

13 Eylül 2022
Doğru concealer kullanmanın sırlarını öğrenin!

Doğru concealer kullanmanın sırlarını öğrenin!

Concealer, her kadının makyaj yapmıyor olsa dahi tercih ettiği bir üründür. Çünkü ciltteki lekeler, kızarıklıklar ve gözaltı torbaları için kurtarıcı niteliktedir. Yorgun uyanılan günlerde cilt nemlendiricisi sonrasında gözaltındaki koyu halkaları yok etmek ve daha dinamik görünebilmek için tercih edilir. Fakat yüz şekline göre yapılan bazı uygulamalarda hatalı kullanım söz konusu olabilir. Cildi daha dinç ve dinamik göstermek için doğru concealer kullanmanın sırlarını bilmeniz gerekir! İşte concealer kullanırken dikkat etmeniz gereken detaylar…

Makyaj yaparken yorgunluğumuzu ve lekelerimizi kamufle etmek isteriz. Cildimizi daha aydınlık göstermek ve yüz hatlarımızı belirgin kılmak için kapatıcılardan destek alırız. Yüzümüzün bazı bölgelerini bu ürün ile aydınlatırız. Bu sayede odak noktaları belirler ve en profesyonel sonuçları elde ederiz. Eğer makyaj yapmıyorsanız concealer kullanmadan önce cildinizi mutlaka temizlemeli ve nemlendirmelisiniz. Aksi halde ürün cildiniz ile bütünleşmeyecek ve kötü bir görünüm yaratacaktır. Kapatıcının etkisini arttırmayı hedefliyorsanız uygulama sonrasında bir transparan pudra ile göz altlarına rötuş yapabilirsiniz. 

Concealer nasıl sürülür?

Concealer sürerken önem vermeniz gereken birkaç detay bulunur. Bunlardan ilki V şeklinde uygulama yapmamaktır. Bir dönem önce trend haline gelen V uygulama şekli aslında yüzün daha gergin ve dinamik görünmesini engeller. Bunun yerine göz pınarı altına ve göz bitiminden şakaklara geçen bölgeye ürünü sürmeli ve yaymalısınız. Böylece cildinizin çok daha genç göründüğünü sizde hissedeceksiniz! Aynı zamanda dudak kenarlarından yanak bölgesine doğru oluşturacağınız çizgiler de yine cildinizi yukarı doğru harekete geçirecektir. 

Kaş bölgesinde ise kaş kavisinin altında mutlaka concealer uygulamak gerekir. Böylece kaşlarınız daha kalkık görünür. Eğer kaşlarınıza boyama ya da doldurma işlemi yapıyorsanız tüm kaş hattı üzerinden kapatıcı ile geçebilir ve yoğunluğu ön plana çıkarabilirsiniz. Bu teknik, seyrek kaşlı kişiler için oldukça kurtarıcıdır.

 

Concealer nereye sürülür?

Diğer bir ismi ile kapatıcı; kaş çevresi, göz çevresi, elmacık kemiklerinin altı, burun üzeri ve alın ortasına uygulanabilir. Cildinizde hangi alanları daha aydınlık göstermek istiyorsanız bu bölgelere concealer sürebilirsiniz. Göz altındaki alanlar için ten renginizden bir ton açık renkler seçmeniz gerekir. Böylece bakışlarınız birkaç saniyede gençleşecektir. Aydınlık ve canlı göz altları, görünümü büyük ölçüde etkiler. 

Ürün tercihi yaparken yüksek pigmentli markaya yönelmek size zaman kazandıracaktır. Çünkü yeterince kapatmayan concealer için tekrar tekrar uygulama yapmanız gerekir. Bu da ürünün kolay tükenmesine yol açar. New Well concealer çeşitleri yüksek kapatma etkisi ile tek adımda makyajınızı yapmanızı sağlar. Zaman kazandırır ve profesyonel görünüm sunar. 

Concealer renkleri ne işe yarar?

Kapatıcının birçok farklı renk seçeneği bulunur. Bu renkler, ten renklerine özel olarak geliştirilir. Bazı kapatıcılar oldukça koyu renktedir. Bu ürünler ile cilde kontür işlemi yapılmaktadır. Elmacık kemikleri, burun hattı gibi alanları belirginleştirmeyi sağlar. Sizde kısa sürede makyajınızda başarılı hamleler yapabilmek için New Well concealer ürünlerini inceleyebilirsiniz. Uygun fiyatlı ürünler ile makyaj yapmanın keyfini çıkarın!

Likit kapatıcı çeşitleri, pratik aplikatörü sayesinde cildinizde kolayca yayılır. Göz üzerine ve yüzünüzdeki hatlara uygun çizgileri oluşturmanızı sağlar. Ürünü göz altını kapatmak için kullanmak istiyorsanız bir kapatıcı fırçasıyla, makyaj süngeriyle ya da parmak uçlarıyla göz altına yayabilirsiniz. Tampon hareketlerle göz pınarından başlayarak gözünüzün diğer tarafına doğru dikkatli ve nazik bir şekilde sürebilirsiniz. Kapatma ektisinin maksimum seviyede olması, zahmetsiz bir makyaj süreci sunar. Sizde özellikle güne başladığınız sabah saatlerinde doğru concealer sürme teknikleriyle kısa sürede mükemmel görünüme kavuşabilirsiniz.

Doğru concealer sürme teknikleriyle cildinizi çok daha dinç hale getirebilirsiniz. Tüm kapatıcı çeşitlerini incelemek için tıklayınız.

Paylaş :
Çok Satanlar
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.