Kusursuz fondöten sürmek için neler yapılmalı?

23 Şubat 2022
Kusursuz fondöten sürmek için neler yapılmalı?

Kusursuz fondöten sürmek için neler yapılmalı?

Kusursuz fondöten sürmek için yapılması gerekenleri biliyor musunuz? Bazı günlerde fondöten sürerken cildinizin iyi görünmediğini fark ettiniz mi? Pürüzlü, pul pul bir görünüm oluştuğunda kendimizi hiç de iyi hissetmiyoruz. Peki bu görünümün oluşma sebebi nedir? Mükemmel bitişe sahip ten makyajı yapmak için hangi adımları uygulamak gerekiyor? Tüm detayları sizler için yazdık!

Bir kıyafeti giymeden önce onu giymeye uygun hale getirmek için ütülediğimiz gibi, makyaj yaparken de cildimizi hazırlamamız gerekiyor. Yüzünüzü bir tuval olarak düşünün ve en iyi resmi oluşturmak için tuvale özen göstermeniz gerektiğini unutmayın. Makyaj yapmadan önce akıllarda yer etmesi gereken en önemli husus temizlik. Cildinizi iyi temizlemediğinizde gözenekleriniz dolmaya başlar Dolu gözenekler, cildin hava almasını engeller. Durum böyle olduğunda cildinizde akne, sivilce ve siyah noktalar oluşabilir. Bu da cildinizin iyi görünmesini engeller. Aynı zamanda gözeneklerin dolması ile birlikte ciltte ölü deri oluşumu meydana geleceği için pürüzlü bir yüz elde edebilmeniz mümkün. Peki bu sonuçların oluşmaması için hangi adımları uygulamanız gerekir. İlk adım ile başlayalım!

Cilt temizliği!

Cilt temizliği mükemmel makyaj uygulamaları için en önemli adımdır. Yüzünüzü mutlaka her gün makyajdan arındırmalı ve tonik ile beslemelisiniz. Makyajla uyumaktan kaçınmalı ve cilt yapısına uygun makyaj temizleme suyu kullanmalısınız. Gözeneklerinizin nefes alması için makyaj kalıntılarının tamamen arınması gereklidir. Bu nedenle makyaj temizleme suyu sonrasında tonik kullanarak derinlemesine bir temizlik sağlayabilirsiniz.

Peeling

Peeling, ölü derilerin cilt üzerinde birikmesini engelleyen ve yumuşacık bir yüze kavuşmanızı sağlayan bakım ürünüdür. Birçok çeşidinin içerisinde tanecikli yapılar bulunur. Bu tanecikler cildinize sürtündüğünde ölü derileri ortadan kaldırır. Böylece makyaj cildinizde kusursuz görünür. Burun kenarında ve alında oluşan ölü derileri yok etmek için haftada en az 1 defa peeling yapmak gerekir. Doğal içerikli ürünlere yönelmeniz cilt sağlığınız için önemlidir.

New Well Bioenergy peeling serisi, özel içeriklere sahiptir. Bamboo peeling sahip olduğu hassas formülü ile cilde zarar vermez. Cildi derinlemesine temizleyerek ölü hücrelerden arındırır. Kil bazlı içeriği ve kremsi yapısı sayesinde kolayca sürülür ve dakikalar içinde cilde nüfuz eder. Tıkanan gözenekleri açarak cildin hava almasını sağlar. 

New Well Bioenergy Red Ginseng Peeling, içerdiği kırmızı ginseng özleriyle cildinizi ölü derilerden arındırır ve cildinize olağanüstü bir canlılık kazandırır. Ürünün formülündeki ginseng özü, yüzünüzü tazelerken kayısı tanecikleri de cildinizi yumuşatır. Bioenergy Red Ginseng Peeling, özel formülüyle canlandırdığı cildinizi aynı zamanda nemlendirir.

Nemlendirme

Cildinizi temiz tutup düzenli aralıklar ile ölü derilerden arındırdıktan sonra nemlendirme aşamasına geçebilirsiniz. Kusursuz fondöten sürmek için cildi iyi nemlendirmelisiniz. Çok yağlı ürünlerden kaçınarak yumuşaklık veren ürünleri kullanabilirsiniz. İyi bir nemlendirme ile fondöten ve ya da BB kreminiz yüzünüz ile hemen bütünleşir. Işıltılı bir bitiş sağlar. Gün içerisinde kuruma ve pullanma görünmez.

Kusursuz fondöten sürmek için doğru ürün!

Ten makyajınızı mükemmel hale dönüştürmek için tüm adımları uyguladığınızda sıra kullandığınız ürün çeşidine geliyor. Fondöten seçerken cildinize en uygun ürünü tercih etmeniz gerekiyor. Eğer yağlı bir cildiniz varsa mutlaka matlaştırıcı etkili ürünleri incelemelisiniz. Aynı şekilde kuru bir yüze sahipseniz ıslak bitişli fondötenleri araştırmalısınız. Bu konuda New Well ürünleri sizlere profesyonel destek sağlar. Makyaj kategorisini ziyaret ederken fondöten çeşitlerinin içeriklerine göz atabilir ve sipariş verebilirsiniz. Kusursuz fondöten ve mükemmel makyaj tekniklerini deneyebilir ve kendinizi bu alanda geliştirebilirsiniz.

PROFESSIONAL MAKE-UP FONDÖTENLERİMİZE GÖZ ATIN!

Paylaş :
Çok Satanlar
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.