Tüm Cilt Tiplerine Uyumlu Yüksek Korumalı Güneş Kremi

15 Ekim 2022
Tüm Cilt Tiplerine Uyumlu Yüksek Korumalı Güneş Kremi

Tüm Cilt Tiplerine Uyumlu Yüksek Korumalı Güneş Kremi

Güneş kremi seçerken tüm cilt tiplerine ya da mevcut cilt yapısına uyumlu bir ürün tercih etmek son derece önemli. Eğer siz de her mevsim kullanabileceğiniz, yoğun beyazlık bırakmayan, su ile hemen yok olmayan bir güneş kremi arayışında iseniz içeriğimize mutlaka göz atın!

Güneş kremi meselesi hepimiz için kritik. Çünkü düzenli olarak güneşin zararlı ışınlarına maruz kalan cildimiz, çabuk kırışmaya ve leke oluşturmaya başlıyor. Düzenli cilt bakımı yapan ve lekelerden arınmaya çalışan kadınlar olarak güneş kırışıklığı yaşamak istemiyoruz. Peki güneş kremini nasıl seçmeliyiz? Yüksek korumalı güneş kremi için öneriler nelerdir?

Cilt tipine uygun güneş kremi nasıl seçilir?

Güneş kremi önerileri, her cilt tipi ve ihtiyaçlarına göre değişiklik sağlar. Tercih yaparken mutlaka cildinizin yapısına uyum sağlayabilecek ürünleri tercih etmelisiniz. Aynı zamanda su bazlı olması ciltte oluşacak ekstra yağlanmayı önleyecektir. Yaz mevsimlerinde güneş dik açılardan bizlere ulaşır. Bu sebeple yaz döneminde 30 SPF altında güneş kremi kullanmamak gerekir. Yetersiz gelebildiği için etkin bir koruma sağlamaz. Güneş kremlerinin birçoğu yağ içeren ürünlerdir. Karma ve yağlı ciltlere sahip kişilerin yağsız ürünlerden yana seçim yapmaları gerekir. Ya da gün sonunda ciltlerini güneş kreminden tamamen arındırıp temizlemeliler.

Cilt tipine uygun güneş kremi için leke karşıtı içeriklere yönelebilirsiniz. Böylece uzun zaman güneşte kalmak zorunda kalsanız dahi leke oluşumunun önüne geçebilirsiniz. Aynı zamanda kaliteli içeriği ile 4 mevsim kullanılabilen güneş kremleri size pratiklik sağlayacaktır. 

Hassas ciltler kaç faktör güneş kremi kullanmalı?

Eğer hassas bir cilde sahipseniz güneş kremi kullanmanız önemini ve değerini çoktan keşfetmişsiniz demektir. Bu cilt tipine sahip kişilerde hassasiyet maksimum seviyededir. Kızarıklıklar ve tahriş yaşanabilir. Bu da kişileri sıcak yaz günlerinde zor duruma düşürebilir. Hassas ciltler güneş kremi seçerken SPF derecesine çok önem göstermelidir. En az 50 faktörlü güneş kremleri kullanmalı ve yenileme işlemlerini ihmal etmemelidir. 

Ayrıca güneş kremini güneşe çıkmadan hemen önce sürmek son derece hatalıdır. Kremin ciltte emilmesi için en az 20 dakika önce güneş kremi sürülmelidir. Cilt tiplerine uyumlu yüksek korumalı güneş kremi, doğal içerikler ile desteklendiğinde çok daha büyük etki sağlar. Özellikle kenevir tohumu yağı son dönemlerde güneş kremlerine dahil edilerek maksimum performans sağlanmıştır. 

New Well yüksek korumalı güneş kremi

New Well Spf 50+ Güneş Koruyucu Krem, cildinizi güneşin zararlı ışınlarına karşı korur. Sadece sıcak yaz mevsiminde değil diğer tüm zamanlarda da güneş kremi kullanımı ihmal edilmemelidir. Cildin güneşe fazlaca maruz kalması, leke oluşumuna ve hassasiyete sebep olabilir. Bu nedenle temizlenerek kirden ve makyajdan arındırılmış cildinize New Well güneş koruyucu kremi uygulayabilirsiniz. Gün boyu etkin korumanın tadını çıkarın!

Güneş ışınları yararlı etkilerinin yanı sıra fazla maruz kalındığında zararlı etkiler de sunabilir. Uzun süre ultraviyole ışınlara maruz kaldığında cilt kanseri gibi ciddi sağlık sorunları gözlenebilir. Güneş kremleri ise ultraviyole radyasyonun bir kısmını emerek ya da yansıtarak güneş yanığını önler ve cilt kanserinin önüne geçer. Özel olarak formüle edilen New Well Spf 50+ Güneş Koruyucu Krem, beyazlık bırakmadan etkin koruma sağlar. Kenevir tohumu özü ile cildiniz besler. Peki nasıl kullanılmalıdır? Güneşe maruz kalmadan 20 dakika önce güneşe maruz kalacak temiz cilt bölgelerine eşit miktarda dağıtarak sürmeniz gerekir. Daha iyi ve devamlı bir koruma için 2 saat arayla uygulama işlemini tekrarlayın. Kullanmadan önce ürünü çalkalayın.

Cilt tiplerine göre yüksek korumalı güneş kremi nasıl seçilir? Hassas ciltler kaç faktörlü güneş kremi kullanmalı? Öneriler için tıklayın!

 

 

 

Paylaş :
Çok Satanlar
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.