Saç Bakım Şampuanı Çeşitleri

Toplam 1 ürün görüntüleniyor.
Sırala
Filtrele
Filtrele

Şampuan Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Şampuan seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli konu, içerdiği kimyasallardır. Eğer aldığınız şampuan yıkma sırasında çok fazla köpürüyorsa, bu saçı daha iyi temizlediği anlamına gelmez. Aksine, içinde paraben gibi zararlı kimyasallar olabilir. Şampuanın içeriğindeki kimyasal maddeler saç derinize zarar verir. Şampuan seçimini etkileyen bir diğer konu ise PH değeridir. Saç derisindeki kiri arındırmak için saç derisinin PH’ına yani 5.5 değerine yakın şampuanları tercih etmelisiniz. 

Saç Bakım Şampuanı Nasıl Olmalıdır?

Eğer yağlı veya kuru değil de normal bir saç tipine sahipseniz saçınızdaki yağ ve nem dengesini koruyacak bir şampuan sizin için ideal bir seçenektir. Yağlı saçlara yönelik olan saç bakım şampuanlarının nemlendirici oranları düşüktür. Kuru ve yıpranmış, kolay elektriklenen ve boyalı saçlar için üretilen saç bakım şampuanları ise yenileme, tazeleme ve bakım özelliği açısından geliştirilmiş bir formüle sahip olmalıdır. Bu formül sayesinde boya, fön, perma vs. olaylar sonucu yıpranan saçılar eski haline gelebilir. Ek olarak, kepekli saçlar için geliştirilmiş formüle sahip saç bakım şampuanları da içerdiği etkinliği kanıtlamış aktif maddeler sayesinde kepek oluşumunun önüne geçmeyi hedefler.

En İyi Şampuan: New Well Şampuan

Dolgun ve güçlü saçlara sahip olmak istiyorsanız, saç bakımı için doğru yöntemleri ve ürünleri tercih etmelisiniz. Saçlarınızın boya, fön sonucu gördüğü hasarı onarmak ve eski sağlığına kavuşturmak için en iyi seçim New Well Şampuan! New Well Onarıcı Şampuan, içerisindeki argan, Hindistan cevizi, ceviz, badem ve ayçiçeği gibi çeşitli besleyici yağlar aracılığıyla saçlarınızı yumuşacık ve ışıldayan bir yapıya kavuşturur. Saçlarınızın sağlıkla, dökülmeden uzamasını, güçlü bir yapıya ve parlak bir görünüme sahip olmasını istiyorsanız New Well Şampuan çeşitleri arasından, saç tipinize en uygun olan saç bakım şampuanı veya saç bakım seti tercih edebilirsiniz.

Saç Dökülmesine Karşı Şampuan Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Yaş almak, hormonal değişimler, düzensiz beslenme, stres ve benzeri etmenler saçların dökülmesine neden olur. Saç dökülmesi problemi yaşıyorsanız, dikkat etmeniz gereken ilk unsur, seçeceğiniz ürünün doğal içeriğe sahip olmasıdır. Saç dökülmesi için şampuan alırken, karışık bitkisel ekstratlara sahip, canlılık, dolgunluk ve hacim kazandıracak özellikleri içinde barındırmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca, saç dökülmesine karşı kullanılacak saç bakım şampuanının içerisinde onarıcı ve canlandırıcı çeşitli protein ve vitamin kompleksleri olmalıdır.

Silver Şampuan Özelliği Nedir?

Silver şampuan; sarı, beyaz ve gri saçların rengindeki turunculuğun nötrlenmesine yarayan bir bileşendir. Saçın rengini korurken solmayı ortadan kaldırır ve saçın parlak bir görünüme kavuşmasını sağlar. Özellikle saçının doğal rengini korumak isteyen kullanıcılar için idealdir.

Yağlı Saçlar İçin Şampuan Nasıl Olmalıdır?

Yağlı saçlar, diğer saç tipine oranla daha fazla temizlik ve bakım gerektirir. Yağlı saçlardaki bakımsız görünümü kontrol altına almak ve ağırlık hissinden kurtulmak adına nemlendirici seviyesi en az olan şampuanları tercih etmeniz gerekir. Şampuanın içerisindeki nemlendirici ve yağ oranı azaldıkça saçlarınız hafiflemiş ve bakımlı hissettirir. Normal şampuanların yanında kuru şampuanları da rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Doğal Şampuan Nasıl Olur?

Doğal, organik şampuan içerisinde çeşitli bitkisel saç bakım yağı veya bitkisel çay özleri barındırır. Yapay nemlendiriciler ve saçın yapısına zarar verebileceği bilinen paraben, dimethicone, sodyum sülfat gibi kimyasallar içermez.

Saç Uzatan Şampuan Nasıl Olmalıdır?

Saçlarınızın sağlıklı ve hızlı bir şekilde uzamasını istiyorsanız, boyadan ve ısıdan olabildiğince kaçınmalı, saç çıkaran şampuan çeşitlerine yönelmelisiniz. Bunun yanında, eğer mümkünse saçınızı kuruturken ve fön çektirirken fön suyu kullanmalısınız. Ayrıca saçın sağlıklı ve kısa bir sürede uzaması için kullanmanız gereken şampuan, sarmaşık, çam terebentin gibi güçlü bitkisel özler içermelidir. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.