Yüz Makyajı

Total of 85 products are displayed.
Sırala
Filter
Filter

Yüz Makyajı Nedir?

Yüz makyajının ne demek olduğunu artık bilmeyen kalmasa da her ihtimale karşılık tekrar belirtmekte fayda var: Yüz makyajı, daha güzel görünmek için yüzü ve boynu çeşitli materyallerle renklendirme, boyama işlemine verilen isimdir. Makyaj esnasında kullanılan materyaller dudaktan tene, gözden boyna kadar farklı bölgeler için farklı alternatifler içerir. Yüz makyajının en basit ve bilinen kısmını ise ten makyajı veya diğer bir ismiyle cilt makyajı oluşturur. Makyajın en temel adımı; cilt tonunu eşitlemek, cildi daha pürüzsüz göstermekle başlar. Bunun için de cilt tiplerine ve kapatıcılık beklentilerine bağlı olarak fondöten, pudra, concealer ve BB krem gibi makyaj malzemeleri kullanılır. Ayrıca allık, highlighter ve makyaj sabitleyici gibi yüz makyajını tamamlayan ürün çeşitleri de mevcuttur.

Peki İdeal Yüz Makyajı Nasıl Yapılır?

Kendin için ideal olan yüz makyajını yapabilmenin yolu öncelikle cildini iyi tanımaktan geçer. Örneğin; cilt tipin daha çok karma veya yağlı ise ten rengin ile uyumlu Derma Transparent Powder veya Porcelain Make Up Powder gibi pudra formundaki ürünleri tercih edebilirsin. Cilt rengin ile uyumlu makyaj malzemelerini ise satın alırken bileğinde değil; boynunda dene çünkü yüz rengini boynunla eşitleyeceğin için sonrasında yaşanabilecek ten rengi uyuşmazlıklarını önlemiş olursun.

Normal ve kuru ciltler içinse en uygun ten makyajı ürünü fondötendir çünkü sıvı yapısıyla ciltte kolayca dağılır ve cildi nemli tutar. Derma Makeup Foundation - Intense Cover gibi ciltte oldukça doğal duran ve gün boyu bütünlüğünü korumayı başaran fondöten çeşitlerinin yanı sıra Derma Make Up Cover Foundation gibi beklentisi yüksek kapatıcılık olanlara hitap eden seçenekler de bulunur. Aynı şekilde Ultimate Cover Foundation da yoğun kapatıcılık beklentisiyle fondöten kullananlar için idealdir. Cilt tipiniz ne olursa olsun göz altlarınızdaki kusurları kapatabilmek için concealer kullanmanız gerekir. Liquid Concealer, tıpkı pudrada ve fondötende olduğu gibi yüksek kapatıcılık sağlar.

Adım adım doğru yüz makyajı için;

• Her makyajdan önce mutlaka cildini temizlemelisin.
• Makyaja geçmeden önce makyaj bazı sürmeyi unutma. Bunun için Makeover Makyaj Bazı ürününü kullanabilirsin.
• Eğer cilt tipin kuru, normal veya karmaysa Derma Makeup Foundation - Intense Cover kullanabilir, yağlı veya parlak görünüyorsa Compact Powder ile dengeleyebilirsin.
• Ten makyajını tamamlamak için kontür ve allık olarak Contour & Blush Palette, aydınlatıcı olarak Makeover Highlighter Aydınlatıcı kullanabilir, Makeover Makyaj Sabitleyici makyaj sabitleyiciyle de son dokunuşu yapabilirsin.

Sen de New Well'in yüksek kapatıcılık ve uzun süre kalıcılık özelliğine sahip olan ürünlerinden satın alabilir, böylece dermatolojik olarak test edilmiş ve hayvan dostu "cruelity free" bir markayı tercih etmiş olursun.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
Prepared by  T-Soft E-Commerce.